Regine Le Coz

Z pochodzenia Bretonka. Cydr nie ma dla niej tajemnic. Podobnie zresztą jak wino, którym zajmuje się od prawie trzydziestu lat. Z wykształcenia enolog (DNO Uniwersytet Montpellier I we Francji). Ma olbrzymie doświadczenie w uprawie winorośli (w tym ekologicznej)

Czytaj więcej...

Dr Janusz Mazurek

Największy autorytet w Polsce w zakresie ochrony winorośli. Fitopatolog zajmujący się od kilkunastu lat ochroną roślin i nawożeniem. Uzyskał tytuł doktora nauk rolniczych w specjalności ochrona roślin na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Czytaj więcej...

Dr Georg Meissner

 

Ma wielkie doświadczenie w uprawie winnic biodynamicznych i produkcji wina zdobyte na trzech kontynentach. Winiarską szkołę średnią ukończył w Mannheim (Niemcy), Studia enologiczne (DNO) na Uniwersytecie Montpellier I we Francji.  Od dziesięciu lat doradza winiarzom w Europie, Stanach Zjednoczonych i RPA chcącym przestawić swoje winnice na system biodynamiczny.

Czytaj więcej...

Agnieszka Rousseau

Uczy Polaków wiedzy o winie od osiemnastu lat. Zaczęła od nauczania tajników degustacji w działającej onegdaj w Krakowie Akademii Wina ICEO ( z którego to szkolenia korzystały osoby uznawane dziś w kraju za autorytety winnego dziennikarstwa :-) ). Potem uświadamiała polskich winiarzy , że wina nie robi się na drożdżach piekarniczych, winogrona nadają się do tego celu bardziej niż porzeczki a wino nie musi być słodkie żeby nie być kwaśne...

Czytaj więcej...